Blog

W poszukiwaniu wyprawki idealnejByć może trafiliście na ten tekst, zastanawiając się nad tym, czy istnieje wyprawka idealna? Zapewne każda chciałaby otrzymać listę, swoistego rodzaju ściągę zakupową, dzięki której wszystkie potrzeby dziecka będą zabezpieczone, jednocześnie nie wydając przy tym fortuny. Jak skompletować zestaw dla maluszka, który będzie zawierał wszystkie niezbędne dla niego akcesoria?

 

Dobre rady od „życzliwych”Ile razy z poirytowaniem starałyście się trzymać nerwy na wodzy po kolejnej radzie typu: „Nie kupuj smoczka. Nie dawaj go dziecku, bo będzie miało krzywy zgryz”. Nie ulega wątpliwości, że w gąszczu wskazówek od „profesjonalistów” i „perfekcyjnych mam” znajdzie się kilka perełek… ale też kilka rad nietrafionych. Błędne wytyczne nie zawsze wynikają ze złośliwości czy bycia przemądrzałym (choć perfekcja niektórych osób aż poraża i sprawia, że zastanawiasz się, czy wszystko jest z Tobą w porządku). Niektóre wskazówki uratują świeżo upieczoną mamę – mądrej osoby zawsze warto wysłuchać. Inne wprowadzą zbędny harmider i zaburzą Twoją pewność siebie: „Nie dasz sobie rady bez…”, „Ja używałam i byłam bardzo zadowolona, musisz to mieć...”, „Rozsądna mama zainwestuje w ...”. Nie dajmy się zwariować.

 

Różni ludzie to różne potrzeby

 

Każde dziecko jest inne i każda matka jest inna. Część kobiet nie wyobraża sobie życia bez laktatora – a część uzna, że jest to zupełnie niepotrzebny gadżet, gdyż świetnie radzi sobie z laktacją bez dodatkowego sprzętu. Jeden rodzic każdą kąpiel rozpocznie od sprawdzenia temperatury termometrem, inny z kolei zanurzy w wodzie łokieć i metodą naszych praprzodków będzie próbował dopasować temperaturę wody do skóry dziecka.

 

Prawdą jest, że każdy produkt może mieć zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Moim zdaniem nie istnieje więc wyprawka idealna. Idealne będzie Wasze dziecko :). Wyprawka dla noworodka może być co najwyżej optymalna. A czy będzie szła w parze z doskonałością? Rodzic musi sam się przekonać. Zweryfikuje to czas i dziecko.

 

Lovely Baby Box – najważniejsze akcesoria dla malucha w jednym pudełkuW zestawie „Dopieszczony Szkrab” umieściliśmy sprawdzone produkty, które Nas zachwyciły. Znajdziecie tu między innymi produkty marki Texpol – pieluszkę, okrycie kąpielowe i myjkę, a wszystko wykonane z tkaniny z włókien bambusowych posiadających korzystne właściwości. Wymienione produkty znakomicie chłoną wodę, są antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne, nie powodują też uczuleń, przez co są idealne dla wrażliwej skóry dziecka. Dodatkowo pieluszka, dzięki swojemu wymiarowi (120 cm x 120 cm) doskonale sprawdzi się również jako otulacz. Co ważne, produkt posiada status wyrobu medycznego!

 

Dodatkowo, w zestawie znajduje się pakiet akcesoriów do pielęgnacji maluszka francuskiej marki Beaba utrzymany w łagodnych odcieniach koloru niebieskiego. Zawiera szczotkę do włosów, grzebień, obcinaczkę do paznokci i termometr do wody, które można przypiąć razem na wygodnym kółku, co ułatwia utrzymanie porządku.

 

Mając na uwadze, jakie korzyści płyną z karmienie piersią, postanowiliśmy postawić na sprawdzoną i promującą tę wspaniałą inicjatywę szwajcarską markę Medela. W zestawie startowym Breastfeeding Starter Kit zamieściliśmy akcesoria, których może potrzebować matka w pierwszych tygodniach karmienia piersią – wkładki laktacyjne i maść PureLan na brodawki, woreczki na pokarm Pump and Save czy torebka QuickClean. Dodatkowo w zestawie znajduje się niepowtarzalny smoczek Calma, dzięki któremu maluszek może pobierać mleko matki, zachowując naturalny pierwotny rytm ssania, ponieważ mleko wypływa, tylko jeśli dziecko wytworzy podciśnienie. Dzięki swojej niebanalnej budowie smoczek Calma ułatwia przejście z karmienia piersią na karmienie butelką i odwrotnie. Zestaw zawiera szereg przydatnych akcesoriów, a wszystko po to, aby ułatwić matkom pogodzenie karmienia piersią z codziennymi obowiązkami.

 

Ubrania dla dziecka to niezbędnik, który musi znaleźć się w każdej noworodkowej wyprawce. Zestaw Lovely Baby Box „Dopieszczony Szkrab” zawiera podstawową garderobę malucha. Odpowiednio dobrana, neutralna kolorystyka sprawdzi się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. W sferze tekstyliów opieramy się wyłącznie na polskich producentach i certyfikowanych tkaninach. Nie ograniczamy się tylko do jednej marki. W zestawie mogą znaleźć się ubrania takich producentów jak Pinokio czy Ewa Klucze.

 

Nie omieszkaliśmy zadbać o sferę rozrywkową malucha. Zabawka dla noworodka może nie jest na szczycie listy wyprawkowej, ale który rodzic odmówi sobie przyjemności jej zakupu? Przytulanka Miętuś firmy Hencz Toys o uniwersalnym kolorze spokojnie może ubiegać się o miano wymarzonego przyjaciela zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Zabawka stanowi połączenie różnych struktur materiału, co pozwala maluchom sensorycznie poznawać świat. Dziecko może łatwo go chwytać, a potrząsając nim, usłyszy grzechotanie. Marka Hencz Toys została nagrodzona w prestiżowym konkursie Zabawkowicz.pl w 2015 roku, co niewątpliwie świadczy o jakości i uznaniu dla tego produktu.

 

Zwieńczeniem zestawu jest Otulacz Tulik – polski produkt (nasz rodzimy odpowiednik Woombie), którego fenomenalne działanie docenia coraz więcej ludzi na świecie. Ciasne owinięcie dziecka w otulacz Tulik imituje mu warunki, jakie przez dziewięć miesięcy maluszek ma w brzuchu mamy, przez co dziecko jest spokojne i czuje się bezpiecznie. Otulacz Tulik i Lovely Baby Box to idealne połączenie, pierwsze cztery kąty niemowlaka zapewniające mu ukojenie.

 

Wyprawka idealna czy optymalna?

 

Nie ośmielę się twierdzić, że zestaw Lovely Baby Box „Dopieszczony Szkrab” to zestaw idealny. Jednak po długim okresie poszukiwań, zbierania opinii i analizowania produktów odważę się napisać, iż „Dopieszczony Szkrab” to zestaw optymalny, który zawiera produkty, w jakie rodzic może bezpiecznie zainwestować. Wysoka jakość zgromadzonych produktów jest gwarancją szczęśliwych chwil każdego noworodka. W jednym miejscu znajduje się przemyślana baza, którą rodzic spokojnie może rozszerzać według uznania i potrzeb. Lovely Baby Box „Dopieszczony Szkrab” to zestaw na dobry start w życiu.

 

Zestawy Lovely Baby Box nie zawierają wszystkiego. Zakup kosmetyków czy środków higienicznych nadal pozostaje po stronie rodzica. Chyba że Lovely Baby Box doczeka się swojej rozszerzonej wersji…pomyślimy :).

powrót do listy wpisów »