FAQ - Lovely Baby Box

Jakie właściwości posiadają pudło i materac, aby bezpiecznie pełnić rolę pierwszego łóżeczka?

Kartonowe pudełko Lovely Baby Box, wykonane zostało z tektury trzywarstwowej, falistej (fala B) o wysokiej gramaturze. Nadruk na kartonie jest dokonany farbami dopuszczalnymi do przemysłu spożywczego, czyli bezpiecznymi dla ludzi. W kartonie umieściliśmy materac piankowy zawierający certyfikat Oeko Tex o wysokości ok. 5 cm, którego twardość określana jest mianem T-21. Materac posiada pokrowiec z jerseyu, zamykany na zamek błyskawiczny, przez co łatwo można go ściągnąć i wyprać. Ponadto do zestawu dołączone jest prześcieradło nieprzemakalne na gumkę. Prześcieradło ułatwia zachowanie czystości i zapobiega przemoczeniu materaca czy też pudła. Dzięki wszytej gumce, zaczepia się o materac i nie przesuwa się ani nie podwija pod dzieckiem. Jest to bardziej komfortowe rozwiązanie niż np. podkład higieniczny.

W jaki sposób dobierane są marki produktów które zawiera fińskie pudełko? Czy są to produkty certyfikowane i jaką mają opinię na rynku?

Produkty, które znajdują się w LBB, są starannie dobrane. Ocenialiśmy przede wszystkim jakość i funkcjonalność produktów. Stąd współpraca z Beabą, Pinokio, Tulikiem czy marką Texpol, mogącą pochwalić się wspaniałymi bambusowymi tekstyliami o licznych certyfikatach i nagrodach. Ponadto zestaw zawiera produkty marki Medela – która słynie z kampanii promujących naturalne karmienie piersią niemowląt.
Wybrane nagrody i certyfikaty:

  • - Tulik - Pozytywna Opinia Rodziców wydana 21.12.2015 przez Instytut Rodziców, Nr Op-0026
  • - Texpol - Lodołamacze 2016, Consumer Awards Kind Und Jugend 2016 – srebrny medal, Diamenty Forbesa 2016, Kids’ Time Star 2016, Nagroda Rodziców 2015 Zabawkowicz.pl, Lodołamacze 2015, Złoty Medal Targów Kids’ Time 2015
  • - Hencz Toy - Nagroda Zabawka roku 2015 Zabawkowicz.pl
  • - Pinokio - certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”, Znak Jakości KidZone pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka

Chciałbym kupić fińskie pudełko na prezent, jaki jest przedział wzrostu dzieciaka i czy istotna jest jego waga lub wiek? Ewentualnie czy są różne rozmiary pudełka?

Pudełko występuje w jednym rozmiarze: 680x420x295mm. Lovely Baby Box, służący jako łóżeczko, jest odpowiedni dla niemowląt do około 6 miesiąca życia. Waga dziecka nie gra większego znaczenia, jednakże nie zaleca się przenoszenia Lovely Baby Box z dzieckiem w środku, jeżeli jego waga przekracza 10 kilogramów.

Co jeśli dziecko zmoczy się w pudełku? Czy pudełko jest odporne na wilgoć?

Pudełko nie jest odporne na wilgoć, jednakże do zestawu dołączone zostało nieprzemakalne prześcieradło na gumkę. Prześcieradło ułatwia zachowanie czystości i zapobiega przemoczeniu materaca czy też pudełka. Dzięki wszytej gumce, zaczepia się o materac i nie przesuwa się ani nie podwija pod dzieckiem. Jest to bardziej komfortowe rozwiązanie niż np. podkład higieniczny. Pudełko powinno być przechowywane w suchym i czystym miejscu, z dala od ognia i miejsc wilgotnych. Pudełko można przecierać jedynie suchą szmatką.

Czy jeżeli dziecko jest alergiczne to czy są jakieś przeciwskazania do spania w pudełku Lovely Baby Box?

Lovely Baby Box jest przeznaczony dla noworodków i niemowląt do około 6 m-ca życia, jeżeli u tak małego dziecka stwierdzono alergię czy też jakiekolwiek inne problemy zdrowotne, na które mógłby mieć wpływ nasz produkt, używanie baby boxa powinno być indywidualnie konsultowane z pediatrą.